Blog
02
Mar

Volvo’dan Şaşırtan Yenilik!

Volvo-akilli-uygulama-anahtarVolvo’dan Şaşırtan Yenilik!

Volvo yeni akıllı telefon uygulaması ile anahtarların yerini alıyor. Volvo yeni bir sisteme imza attı. Yeni ürettiği sistem sayesinde otomobiller artık akıllı telefonlardan kontrol edilir hale gelmiştir. Sistem biraz da tartışma konusu yaratmaktadır. Güvenlik bakımından pek de iç açıcı görünmüyor. Volvo’nun ürettiği bazı otomobillerin kilitleri akıllı telefonlar tarafından kontrol edilebilir hale geldiğinde işler biraz daha karmaşık hal alabilir. Dolandırıcılığın boy gösterdiği dönemde bu sistemin ne kadar güvenli işleyeceği biraz çelişki doğuruyor.
Sadece araç sahiplerinin yükleyebileceği bir uygulama sayesinde bu işlemi uygulamayı planlamaktadırlar. Uygulamanın Bluetooth kullanarak çalışacağı belirtilmiştir. Sistemin çalışma şekli oldukça basit görünmektedir. Araç sahibi aracına doğru yöneldiği sırada cebinde bulunan telefon, otomobilin sistemine sinyal gönderiyor ve sistem gelen sinyali tanıyarak kapıların kilidini açıyor. Volvo’nun sadece araç sahiplerinin kullanımına sunduğu bu yeni uygulama sadece aracın kilit sistemini kontrol etmekle kalmıyor. Bununla beraber aynı zamanda motoru da çalıştırabiliyor, güvenlik sistemini de kontrol edilebiliyor ve bagaj kapağı bile açılabiliyor.

56cc3d05868576522c411870Volvo uygulamasına bir yenilik daha eklemiştir. Aracınızı sizden başkasının kullanması da mümkün hale gelmiştir. Ödünç olarak vermenizi sağlıyor. Uygulamayı arkadaşınızın telefonuna göndererek anahtarınızı paylaşabilirsiniz. Bu uygulamanın 2017 yılında kullanılacak olması duyuruldu. Getireceği avantajlar ve dezavantajlar elbette olacaktır. Ama herkes güvenlik konusunun daha iç açıcı açıklamalarını merakla bekliyor. Bir diğer sorun ise akıllı telefon sahibi olmayan kişilerin aracı tercih etmeyecekleridir. Teknoloji sitelerine adını duyurmuş olan bu uygulama tüm araç severleri ve yeni araç almaya karar verenleri bekletiyor. Yeni teknolojiye ayak durmuş şekilde gelecektir. Meraklar aracın üzerindedir. Siz aracınızı kullanmayacağınız zaman istediğiniz kişinin kullanabilecek olması avantajların başında gelmektedir.

Özellikle bagaj açmak vb. özellikleri gönülleri fethetmiş görünüyor. Bu yıl insanlar 2017’yi değil Volvo’nun yeni aracını bekliyor. Şimdiden büyük merak doğuran araç kullanıma sunulduğu zaman araç sahipleri tarafından büyük ilgi göreceğe aday görünüyor. Sizler de Volvo’nun yeni aracını merakla beklemeye devam edin. Merak ettiğinize değecek bir sistem gibi görünüyor. Sunulduktan sonra daha net değerlendirilecektir.

Benzer yazılar:

Vodafone üç farklı frekans bandında 4G testi gerçe...
Türkiye’de 2015 sonunda kullanıma sunulması planla...
iPad’de sunum hazırlamayı kolaylaştıran uygulama: ...
Sunum hazırlamak oldukça uzun bir vakit alıyor ve ...
Brabus Mercedes-AMG GT S performans ve tasarım sın...
Bu hafta başlayacak Frankfurt Otomobil Fuarı yepye...
İnternet sitesi fiyatları neden bu kadar farklı?
İnternet sitesi fiyatları neden bu kadar farkl...
VSCO yeni GIF uygulaması DSCO’yu indirmeye sundu
Mobil platformun en başarılı fotoğraf uygulamaları...
Nokia N1 Tablet Çok Yakında Avrupa’da Satışa Sunul...
Bir zamanların efsane cep telefonu üreticisi olan ...
Youtube’da Reklamsız Video İzlemek
Youtube’da Reklamsız Video İzlemek Youtube üzerind...
Instagram’a Kırpmadan Nasıl Fotoğraf Atılır?
İnstagramda Sizi Kimlerin Takip Ettiğini Öğrenmek ...
Apple büyük hamlesini yapmaya hazırlanıyor, Apple ...
Apple’ın Ekim 2014&rs...
YouTube Go nedir nasıl kullanılır? YouTube Go inte...
YouTube Go nedir? YouTube Go nasıl kullanılır? You...
iPhone konum kapatma nasıl yapılır
iPhone 5s, iPhone 6 / 6s ve iPhone 7 kullanıcıları...
Intel’ in kart boyutunda mini bilgisayarı Compute ...
Intel’ den kart boyutunda mini bilgisayar CES 2017...
Posted in Genel, Uygulamalar, by Feyyaz Usanmaz, Leave a Comment
Yorum Yap!
E-posta hesabınız gözükmeyecektir. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.