Blog
02
Mar

Volvo’dan Şaşırtan Yenilik!

Volvo-akilli-uygulama-anahtarVolvo’dan Şaşırtan Yenilik!

Volvo yeni akıllı telefon uygulaması ile anahtarların yerini alıyor. Volvo yeni bir sisteme imza attı. Yeni ürettiği sistem sayesinde otomobiller artık akıllı telefonlardan kontrol edilir hale gelmiştir. Sistem biraz da tartışma konusu yaratmaktadır. Güvenlik bakımından pek de iç açıcı görünmüyor. Volvo’nun ürettiği bazı otomobillerin kilitleri akıllı telefonlar tarafından kontrol edilebilir hale geldiğinde işler biraz daha karmaşık hal alabilir. Dolandırıcılığın boy gösterdiği dönemde bu sistemin ne kadar güvenli işleyeceği biraz çelişki doğuruyor.
Sadece araç sahiplerinin yükleyebileceği bir uygulama sayesinde bu işlemi uygulamayı planlamaktadırlar. Uygulamanın Bluetooth kullanarak çalışacağı belirtilmiştir. Sistemin çalışma şekli oldukça basit görünmektedir. Araç sahibi aracına doğru yöneldiği sırada cebinde bulunan telefon, otomobilin sistemine sinyal gönderiyor ve sistem gelen sinyali tanıyarak kapıların kilidini açıyor. Volvo’nun sadece araç sahiplerinin kullanımına sunduğu bu yeni uygulama sadece aracın kilit sistemini kontrol etmekle kalmıyor. Bununla beraber aynı zamanda motoru da çalıştırabiliyor, güvenlik sistemini de kontrol edilebiliyor ve bagaj kapağı bile açılabiliyor.

56cc3d05868576522c411870Volvo uygulamasına bir yenilik daha eklemiştir. Aracınızı sizden başkasının kullanması da mümkün hale gelmiştir. Ödünç olarak vermenizi sağlıyor. Uygulamayı arkadaşınızın telefonuna göndererek anahtarınızı paylaşabilirsiniz. Bu uygulamanın 2017 yılında kullanılacak olması duyuruldu. Getireceği avantajlar ve dezavantajlar elbette olacaktır. Ama herkes güvenlik konusunun daha iç açıcı açıklamalarını merakla bekliyor. Bir diğer sorun ise akıllı telefon sahibi olmayan kişilerin aracı tercih etmeyecekleridir. Teknoloji sitelerine adını duyurmuş olan bu uygulama tüm araç severleri ve yeni araç almaya karar verenleri bekletiyor. Yeni teknolojiye ayak durmuş şekilde gelecektir. Meraklar aracın üzerindedir. Siz aracınızı kullanmayacağınız zaman istediğiniz kişinin kullanabilecek olması avantajların başında gelmektedir.

Özellikle bagaj açmak vb. özellikleri gönülleri fethetmiş görünüyor. Bu yıl insanlar 2017’yi değil Volvo’nun yeni aracını bekliyor. Şimdiden büyük merak doğuran araç kullanıma sunulduğu zaman araç sahipleri tarafından büyük ilgi göreceğe aday görünüyor. Sizler de Volvo’nun yeni aracını merakla beklemeye devam edin. Merak ettiğinize değecek bir sistem gibi görünüyor. Sunulduktan sonra daha net değerlendirilecektir.

Benzer yazılar:

Web sayfasında paragraflar ve satırlar oluşturmak
Web sayfasında metin içeriklerin paragraflar halin...
Akıllı telefona yeni özellikler ekleyen modüler kı...
Google’ın Project Ara isimli modüler akı...
Asus’un yeni oyun bilgisayarı 8 milyon renkli LED ...
Asus, oyun tutkunlarına yönelik geliştirdiği bilgi...
Klimalar Odadaki Havayı Nasıl Temizler
Günümüzde kullanan insan sayısı bir hayli fazla ol...
Note 5 Tasarımı
Note 5 Tasarımı Note 5 Tasarımı Cep telefonları, g...
Multinet ortaklığında kurulan sadakat uygulaması P...
Bundan iki yıl önce Multin...
AnTuTu Benchmark 6 ve En Yüksek Puanlı Cihazlar Ya...
Akıllı telefonların per...
Optimizasyonlar
Optimizasyonlar  Arama motoru Optimizasyonu, aram...
Twitter mavi tik onay rozeti alma onaylanmış hesap...
Twitter mavi onay rozeti nedir? Twitter mavi tik o...
IP adresi çakışma sorununun çözümü
Bilgisayar kullanıcılarının başına gelen olumsuz d...
iOS iPhone gizli klasör oluşturma
iPhone telefonlarda ana ekranda gizli görünmeyen k...
Apple akıllı asistanı Siri ayrı bir cihaz haline g...
Apple, Asistan Siri uygulamasını cihaz haline geti...
Posted in Genel, Uygulamalar, by Feyyaz Usanmaz, Leave a Comment
Yorum Yap!
E-posta hesabınız gözükmeyecektir. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.