Blog
02
Mar

Volvo’dan Şaşırtan Yenilik!

Volvo-akilli-uygulama-anahtarVolvo’dan Şaşırtan Yenilik!

Volvo yeni akıllı telefon uygulaması ile anahtarların yerini alıyor. Volvo yeni bir sisteme imza attı. Yeni ürettiği sistem sayesinde otomobiller artık akıllı telefonlardan kontrol edilir hale gelmiştir. Sistem biraz da tartışma konusu yaratmaktadır. Güvenlik bakımından pek de iç açıcı görünmüyor. Volvo’nun ürettiği bazı otomobillerin kilitleri akıllı telefonlar tarafından kontrol edilebilir hale geldiğinde işler biraz daha karmaşık hal alabilir. Dolandırıcılığın boy gösterdiği dönemde bu sistemin ne kadar güvenli işleyeceği biraz çelişki doğuruyor.
Sadece araç sahiplerinin yükleyebileceği bir uygulama sayesinde bu işlemi uygulamayı planlamaktadırlar. Uygulamanın Bluetooth kullanarak çalışacağı belirtilmiştir. Sistemin çalışma şekli oldukça basit görünmektedir. Araç sahibi aracına doğru yöneldiği sırada cebinde bulunan telefon, otomobilin sistemine sinyal gönderiyor ve sistem gelen sinyali tanıyarak kapıların kilidini açıyor. Volvo’nun sadece araç sahiplerinin kullanımına sunduğu bu yeni uygulama sadece aracın kilit sistemini kontrol etmekle kalmıyor. Bununla beraber aynı zamanda motoru da çalıştırabiliyor, güvenlik sistemini de kontrol edilebiliyor ve bagaj kapağı bile açılabiliyor.

56cc3d05868576522c411870Volvo uygulamasına bir yenilik daha eklemiştir. Aracınızı sizden başkasının kullanması da mümkün hale gelmiştir. Ödünç olarak vermenizi sağlıyor. Uygulamayı arkadaşınızın telefonuna göndererek anahtarınızı paylaşabilirsiniz. Bu uygulamanın 2017 yılında kullanılacak olması duyuruldu. Getireceği avantajlar ve dezavantajlar elbette olacaktır. Ama herkes güvenlik konusunun daha iç açıcı açıklamalarını merakla bekliyor. Bir diğer sorun ise akıllı telefon sahibi olmayan kişilerin aracı tercih etmeyecekleridir. Teknoloji sitelerine adını duyurmuş olan bu uygulama tüm araç severleri ve yeni araç almaya karar verenleri bekletiyor. Yeni teknolojiye ayak durmuş şekilde gelecektir. Meraklar aracın üzerindedir. Siz aracınızı kullanmayacağınız zaman istediğiniz kişinin kullanabilecek olması avantajların başında gelmektedir.

Özellikle bagaj açmak vb. özellikleri gönülleri fethetmiş görünüyor. Bu yıl insanlar 2017’yi değil Volvo’nun yeni aracını bekliyor. Şimdiden büyük merak doğuran araç kullanıma sunulduğu zaman araç sahipleri tarafından büyük ilgi göreceğe aday görünüyor. Sizler de Volvo’nun yeni aracını merakla beklemeye devam edin. Merak ettiğinize değecek bir sistem gibi görünüyor. Sunulduktan sonra daha net değerlendirilecektir.

Benzer yazılar:

iPad’de sunum hazırlamayı kolaylaştıran uygulama: ...
Sunum hazırlamak oldukça uzun bir vakit alıyor ve ...
Norveç, FM radyo kullanımına son veriyor
Norveç, FM radyo kullanımını 2017 yılında noktalan...
Özel bir web sayfası / web sitesi yaptırmak istiyo...
Web siteniz olmadan bir dünya markası olamazsı...
Vodafone ve Huawei güçlerini 5G için birleştirdi
4G mobil internet bağlantısının bu yılın sonunda T...
Samsung Galaxy Note 5 ve S6 edge+ Vodafone avantaj...
Vodafone, Samsung’un yeni Galaxy Note 5 ve S6 edge...
Google Haritalar, Sesli Navigasyon Özelliği Türkiy...
Popüler harita servisi Google Haritalar (Google Ma...
Artık Counter Strike Android Telefonlarda Kapıştır...
Bilgisayarlarda oyun tarihini değiştiren Half-Life...
Apple, mağazaya gitmeden sorunlarınızı çözecek bir...
Milyonlarca iPhone ve iPad satmaya devam ede...
IdeaSoft ve tmob KOBİ’lerin mobil ticarete geçişi ...
Türkiye’de 5 bin 500&...
800 bin kullanıcıya ulaşan Voscreen, Türkiye’de ge...
Her seviyeden kullanıcıya ...
Y Combinator’a seçilen yerli girişim Zeplin 1,2 mi...
Geçtiğimiz aylarda Y Com...
Skype’in Size Kazandırdıkları
Skype’in Size Kazandırdıkları Sevdikleri...
Posted in Genel, Uygulamalar, by Feyyaz Usanmaz, Leave a Comment
Yorum Yap!
E-posta hesabınız gözükmeyecektir. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.