Blog
24
Mar

Hemen şimdi bir blog açmalısınız. Neden mi?

Hemen şimdi bir blog açmalısınız. Neden mi?

Artık küçük ya da büyük tüm firmaların başarılı olmak için duydukları gereksinimlerin başında internet geliyor. İnterneti iyi kullanmak, hem mevcut müşteri tabanınız ile olan ilişkilerinizi güçlendiriyor, hem de dünyanın her yerinden ulaşılabilir olmanızı sağlayarak size yeni müşteriler kazandırıyor.

07.03.2015

Bir blog sitesine ihtiyacınız olup olmadığını hâlen sorguluyorsanız, on yıl önce internet sitesi açmanın gerekliliğini sorgulayan işletme sahipleri ile aynı hataya düşüyorsunuz demektir. İyi bir blog ile işinize katacaklarınızı şöyle sıralayabiliriz:

Blog siteleri, internet trafiğini mıknatıs gibi çeker. Arama motorları sizi anında görür.

Blog açarak, ürün ve hizmetlerinizi kullanan insanları bir araya getirirsiniz. Bu da bir müşteri topluluğu oluşturmanızı sağlar.

Blog ile düzenli içerik yayınlamak, “sektörün uzmanı” olarak görünmenizi sağlar.

Blog yazılarınızın yorumlar bölümü, hedef kitlenizin size ilk adımı atmalarını sağlar. Yeni müşteriler edinmek için harika bir fırsatınız olur.

Blog sitenizden alacağınız geri bildirimler, işinize inovasyon katar.

Peki her blog bunları sağlar mı?

Maalesef, her blog sitesi toz pembe tablo oluşturmaz. Hatta geçmiş dönemlerde bir blog denemesi yapıp vazgeçmiş de olabilirsiniz. Profesyonel olmayan blog girişimleri, size yarardan çok zarar getirir. Başarısız görsel tasarımlar, diğer web servisleri ile entegrasyon sorunları, hacker’ların hedefi olmak gibi problemler özellikle de “ücretsiz blog” uygulamalarında görülür. Ayrıca blog sitenize içerik girişinin zor olması da size zaman kaybettirir ve bir süre sonra blog ile ilgilenmemeye başlarsınız.

Blog sitenizi hafife almayın.

İnternette adını sıkça duyacağınız WordPress veya Blogger gibi açık kaynak kodlu blog sitesi paketleri, ilk bakışta size cazip gelebilir. Ancak bu paketleri verimli olarak kullanabilmeniz için eklenti yazılımlarına veya temalara ihtiyaç duyarsınız. Alan adı, barındırma ve kurulum işleri de ayrıca zaman ve para gerektirir. Bunlarla uğraşmak istemediğinizde, ilk düşünceniz hazır paketlere yönelmek olacaktır. Ülkemizde “hazır blog sitesi” adı altında satılan paketlerin fiyatları çok geniş bir aralıkta yer aldığından, konu üzerinde detaylı düşünmeyip o an için size ucuz görünen bir paketi seçebilirsiniz.

Ucuz blog sitesini seçtiğinizde, kısa süren bir mutluluğunuz olur. Sizden bilgileriniz istenir ve önünüze koyulan bir galeriden bir tema seçersiniz. Blog siteniz hazırlandıktan sonra, artık her şey size kalmıştır. İçeriklerinizi girmeye başlarsınız. Ancak bir süre sonra keyfiniz azalır. Görsellerin konumlandırılmasından video içeriklerin yayınlanmasına birçok konuda yardıma ihtiyaç duyarsınız. WordPress’te paragraf aralıklarını düzenlemeye çalışırken müşterinize geri dönüş yapamadığınız gün, ucuz paketin ne kadar pahalı olduğunu anlarsın��z. Bizden söylemesi: Blog sitenizi hafife almayın!

Türkiyemix ile internetin gözdesi olun!

On yılı aşkın bir süredir binlerce internet sitesi kurduk. Bu süreç içerisinde dünyadaki web trendlerini yakından takip ettik ve ülkemizin ihtiyaçlarını da yakından gördük. Farklı sektörlerden irili ufaklı firmaların bizlere sağladığı tecrübe ve geribildirimler sayesinde, bugün Türkiyemix’i sunuyoruz. Türkiyemix ile blog sitenize hemen kavuşabilir, işinizi büyütmek için bu silahla hedefi on ikiden vurabilirsiniz.

Sahne arkasını bize bırakın, alkışları siz toplayın!

Türkiyemix blog paketini tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarladık. İçerik girişlerini kolayca yapabileceğiniz kontrol paneli, otomatik görsel boyutlandırma ve içerik yerleşimi, Google seo optimizasyonu, kategorize edilebilir fotoğraf galerileri gibi özellikler bu pakette standart olarak yer alıyor. Etiketleme, sosyal medya entegrasyonu, yorum yönetimi gibi iyi bir blogda mutlaka bulunması gereken özellikler de emrinize amade. Sitenizin Türkiye lokasyonlu sunucularımızda barındırılması, yazılım güvenliğinden ödün vermeyen canlı yedekleme çözümlerimiz ve en önemlisi size atayacağımız canlı destek ekibi de paketinizin içinde yer alıyor. HTML5 ve CSS3 ile hazırlanan blog siteniz, ana sayfada yer alan slider modülü ve modern tasarımı ile de dikkatleri üzerinize toplayacak.

Hemen şimdi paketinizi alın ve Türkiyemix’e katılın. Blog siteniz ile işinize güç katın. Sahne arkasını biz hazırlayalım, siz de sektörünüz ve işinizle ilgili içeriklerinizi blog sitenizde yayınlayarak alkışları toplayın!

Benzer yazılar:

Doktorlar İçin Web Sitesi
Dünya Standartlarında Web Sitesine Sahip olun ...
GoPro’dan sanal gerçekliğe önemli yatırım [Video]
Aksiyon kamerası dendiğinde akla ilk gelen firmala...
Vodafone ve Huawei güçlerini 5G için birleştirdi
4G mobil internet bağlantısının bu yılın sonunda T...
Apple, mağazaya gitmeden sorunlarınızı çözecek bir...
Milyonlarca iPhone ve iPad satmaya devam ede...
IBM’in yeni bulut servisi, geliştirilen uygulamala...
IBM, uygulama geliştiricilerin mobi...
Apple Pay Hakkında
Apple son döneme damgasını vurmuş bulunmaktadır. P...
Google SEO Çalışması
SEO Perfect Company Google SEO Çalışması Google SE...
Samsung internet browser Google Play Store' de
Samsung' un geliştirdiği yeni tarayıcı Sa...
Windows 10 misafir hesabı oluşturma
Windows 10 işletim sisteminde misafir / ziyaretçi ...
Instagram' da fotoğrafları arşivleme gizleme özell...
Instagram' a gelen yeni güncelleme ile ar...
Apple WWDC 2017 etkinliğinde hangi sürprizlerle ge...
Apple düzenleyeceği WWDC 2017 etkinliğinde hangi s...
IBM tırnak boyutunda işlemcide 30 milyar transistö...
IBM' nin tırnak boyutundaki işlemcinin iç...
Posted in Genel, by Feyyaz Usanmaz, Leave a Comment
Yorum Yap!
E-posta hesabınız gözükmeyecektir. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.