Blog
24
Şub

Apple Pay Hakkında

apple-pay-e1414504064841-1940x1090 (1)Apple son döneme damgasını vurmuş bulunmaktadır. Piyasaya sürdüğü elektronik cihazlarla tahta sahip oldu. Apple Pay, Apple’ın sunmuş olduğu bir yeniliktir. Kendine özgü mobil ödemesidir.  Apple Pay’in, Amerika, İngiltere, Avustralya ve Kanada ülkelerinden sonraki yeni durağı Çin oldu.

İlk olarak anavatanı Amerika’da hizmet veren Apple Pay ile kullanıcılar, kredi kartlarını güvenli bir şekilde sisteme kaydedip, alışverişlerini iPhone ve Apple Watch kullanarak güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. Her alışverişte rastgele bir güvenlik kodu belirleyen Apple Pay, güvenlik açısından da gayet başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.

Amerika’dan sonra İngiltere, Kanada ve Avustralya’da da kullanıma sunulan Apple Pay’in, bugün itibariyle Çin’de de kullanılmaya başlandığı açıklandı. Çin için Apple Pay henüz adından söz ettiren birkaç bankaları destekliyor. Apple Pay’in Çin’de desteklediği bankaların sayısı artacak gibi görünüyor.

apple0132y,Henüz Türkiye’de uygulamaya sunulmayan Apple Pay ile destekli mağazalardan alışveriş yapılabiliyor ve destekli uygulamalardan Touch ID yardımı ile ödeme işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Apple hızla yeniliklerine yenilik katmaya devam ediyor. Kullanıcılar tarafından oldukça olumlu tepkiler alan bu yeni uygulama Türkiye tarafından da merakla bekleniyor. Böylelikle iPhone kullanıcıları daha rahat hizmet alacaklardır.

Apple’ın katkıları yadsınamaz derecededir. Yeniliklerini merakla beklediğimiz ve her geçen gün şaşırmaya devam ettiğimiz Apple, kullanıcıları adına yepyeni fırsatlar yaratıyor. Memnun ederken birçok işin de aradan çıkmasını sağlıyor. İnsanları dijital ortama daha fazla bağlayarak tüm işlerini oradan yapmalarını sağlıyor. Kolaylık ve rahatlık adına birçok uygulamaya imza atmış görünmektedir. Adından bir teknoloji devi olarak söz ettirmeye devam eden Apple’ın bu yeni uygulaması merakla bekleniyor. Uygulamaya başlayan ülkelerde kullanıcı sayısının hızla arttığı gözler önüne serilmektedir.

Benzer yazılar:

iPhone mu Samsung mu tartışması kanlı bitti
“Sporda şiddete hayır” kampany...
Google’ın internet taşıyan balonlarının uçmasına ç...
Google‘ın internet olmayan yerlerin inte...
Android Wear’lı akıllı saatler sonunda Wi-Fi deste...
Google, Android Wear işletim sistemli akıllı saatl...
Mutlaka kullanmanız gereken 5 wordpress eklentisi
Eğer wordpress kullanıyorsanız aşağıdaki eklentile...
AstroPad Mini ile iPhone’lar grafik tabletine dönü...
Daha önce iPad için uygulaması bulunan ve iPad&...
Starcraft II: Legacy of the Void’un çıkış tarihi b...
Blizzard, StarCraft II’nin merakla beklenen ikinci...
İnternetten buluyor elden ödüyoruz
İnternetten buluyor elden ödüyoruz Yapılan a...
Vodafone, 918 milyon euroluk 4.5G ihale bedelini p...
Vodafone, 26 Ağustos’ta ve kamuoyunda 4.5G olarak ...
Geliştirici Ekonomisi Ulusal Trendler Anketi katıl...
Hangi Nesnelerin İnterneti (IoT) pl...
Amazon CEO’su Jeff Bezos da Twitter’a katıldı
Amazon‘un CEO’su Jeff Be...
En yüksek değerlemeye sahip finansal teknoloji gir...
CB Insights’ın verilerine...
Huawei yeni amiral gemisini tanıttı: Mate 8
Dünyanın en büy&a...
Posted in Genel, Uygulamalar, by Feyyaz Usanmaz, Leave a Comment
Yorum Yap!
E-posta hesabınız gözükmeyecektir. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.